Tiramisú

Sofijana

Vedome, naplno, celým bytím. Plne , všetkými zmyslami ochutnávať každý okamih. Čokoľvek robíš, buď tam úplne, živo. Odovzdaj sa tej chvíli a splyň s ňou. Staneš sa tým.  Vtedy sa stane zázrak z obyčajnej chvíle. Vedomie ako zosilňovač zmyslov zjednotí ich do jednèho zážitku.

Ako keď máš chuť na tiramisu a zrazu je pred tebou . Taký ozajstný s mascarpone a dokonale vytúnovaným outfitom. Pohľad otvorí čuch...dotkneš sa vidličkou krehkèho povrchu a nozdry sa ti rozšíria blahom. Cítiš tú vôňu. Čuch odovzdá vnem chuťovým bunkám a ešte pred tým ako prvý kúsok many  sa pobozká s jazykom- vytrysknú štavy blaha tvojich slín. Oči sa lesknú jasom za zavretými viečkami a čas sa zastavil. Dych, pulz, chuť, čuch, zrak, cit, hmat....všetko píše svedectvo skutočnèho umenia života.  Vychutnávaš a všetko sa prepojí s orgazmickým zážitkom zapisujúcim do energoinformačnèho poľa rozžiarený záznam krásy života. 

Preniesť toto majstrovstvo vedomèho vychutnávania všetkèho, všade a v každej chvíli -je umenie detí, bláznov a osvietených. 

Ale je doba, kedy každý malý krok je požehnaný kvantovým skokom premeny. Umenie žiť naplno , bdelo s radosťou a vedomím prítomnosti je odmenenè zdravím, láskou a vnútorným štastím, Tak si to doprajme.

Ako sa hovorí, komu hus a komu šalát. Vyberajme si to, čo nám chutí a čo  v nás prebudí vlnu extázy.  RADOSŤ ZO ŽIVOTA.

Tak nazdravie:-) 

Dátum: 14.9.2016

Komentáre (2):

mira mrchaňa
Ďakujem ďakujem, ďakujem...hlavne za toto Vaše - "komu hus a komu šalát"...práve robím 16. 9. Prvý Festival šalátu v Šuranoch (Sme prvý na Slovensku) Verím, že po guláš- festu (ktorý sme štartovali pred 10 rokmi na Kukuričňáku)sa aj tento FESTIVAL zdravej stravy dostane do každej dediny či mesta....Ďakujem a posielam moju Sofiu cez HOLUBICE od MATICE. Cmuk !
14.9.2016 09:55:50
Martina
Janulka ďakujeme
14.9.2016 07:55:46