Príbeh-dielo nášho života

Sofia

Ráno mám kávu so svojim prvým frajerom. Vtedy v osemnástich som nebola pripravená na vzťah a tak zo žiaľu z nenaplnenej lásky odišiel do francúzskych lègií. Zabudnúť. Potom , keď spoznal nezmyselnosť svojho sebadeštrukčnèho rozhodnutia vrátil sa aby mi pripomenul, že ma stále bude milovať. Vyprevádzala som ho za Veľkú mláku skúsiť šťastie a naplniť svoj veľký sen. Vo vrecku mal 100 dolárov a ja som vedela, že svoj sen naplní. Začínal z nuly..."Aj dont andrstent ingliš"...Ale mal zámer! Oženil sa, získal zelenú kartu. Založil si vlastnú firmu a dobyl svoje mèty úspechu.  Vzťah sa rozleptal ,on však stále hľadá zmysel lásky vo všetkom...Prichádza domov raz do roka a jeho príbeh ma vždy fascinuje. Príbeh, sila skúseností, nezlomná vôľa, pády, samota vo svete žralokov, úspechy a zadosťučinenia drobných krokov cudzinca, hlad po domove, prázdnota vyhasnutèho ohniska vzťahu, prenádherná dcéra, sila prebúdzania sebaspoznania , čaro praobyčajnej pokory a jednoduchosti , objatia mamy, otca, rodnej hrudy. Vždy plačem , keď ho načúvam...vždy sa divím, keď odchádza. Stále mu žehnám.

Tak vzácne sú naše príbehy. Ich sila sa znásobuje zdieľaním. Len načúvať, neposudzovať, len načúvať. Úcta k dielu,  k autorskèmu rukopisu volieb. 

Tak silnè skúsenosti tvoria naše rozhodnutia. Radšej sa tisíckrát rozhodnúť zle ako sa vôbec nerozhodnúť-hovorí ten, čo spoznal na vlastnej koži všetky odtiene voľby. Ja hovorím-keď sa rozhodneš  srdcom tvoje kroky sú pod ochranou, pútnik života...

To najvzácnejšie, čo máme, je náš život. Naša cesta. Je jedinečná, posiata pádmi i vzostupmi. Zranenia nás naučili bdelosti a utrpenia nás umocnili silou. Všetky krízy nás posunuli bližšie k vnútornej slobode a pokoju duše. Sme dielom vlastných zámerov , zušľachtení potom a slzami poznávame, že CESTA JE CIEĽ. 

A tak, pozeraj pod nohy, vystri sa a kráčaj ďalej. Je to tvoj život.

S láskou Janka.

Dátum: 28.7.2015

Komentáre (6):

silvia
Ďakujem za to úžasné nádhernO...
až sa mi slzy natisli do očí :-*
Ďakujem, zdieľam, načúvam .... a nikdy nikoho nesúdim, je to jeho príbeh - CESTA...
28.7.2015 11:39:26
Katka
Nadhera!
28.7.2015 10:44:54
Zuzana
nemám slov..nádhera..z celého srdca ďakujem..
28.7.2015 09:39:11
Majka
Juj Janka, tak sa tesim Vasmu stretnutiu a krasne posedenie pri kavicke zelam.
28.7.2015 08:09:15
Anica
Ďakujem SofiJanka za prebúdzanie, silu, odvahu.... Si mojim svetlým príkladom :-)
28.7.2015 07:56:18
cmukes
Nadherne si to napisala, skoro som sa rozplakala.Dakujem
28.7.2015 07:55:17