Otvorené brány Poznania

Sofia

Je po polnoci a Mexiko je na nohach. Veľká fiesta. Oslavije sa SMRŤ. Mexiko je krajina obradov a oslava matky smrti je vskutku výnimočná. Ľudia poobliekaní do odevov s motívmi smrti tancujú až do rána. Muzika od dychovky cez rap az po  metal sa vlieva do jednèho prúdu a je mi jasné, že dnes nezaspím. 

Smrť je oslava novèho zrodenia.Všade veľa kvetov, jedla, spevu. Neplačú. Oslavujú, že ich milovaní sú vo Svetle Boha. Týmto prijatím a uctením si smrti sa u nich stáva účasťou života.

Práve v tento deň  môžeme hlbšie precítiť blízkosť bytia za závojom. Kto ju zažil, tú mystickú bránu- pozná , že sa niet čoho báť. Tak nekonečná láska, žiara a  krása Boha , ktorú znova a znova prežívame na konci , ktorý je opäť začiatkom. Nikdy tam nie sme sami. Naši anjeli a sprievodcovia nás celým procesom sprevádzajú. Je to oslava bytia. 

Načúvajme svojim srdciam a dovoľme úprimne prejaviť lásku k zosnulým. Odišli, aby nám otvorili brány k poznaniu. Vedú nás a pomáhajú nám. Až do okamihu,keď nastane ich čas opätovnèho príchodu.A my to rozpoznáme..

Požehnaný deň. A večer v tých tisícoch zapálených sviečkach rozžiarených cintorínov. Čarovná vôňa chryzantén..a rodina pokope. 

Ľúbim vás.

 

Dátum: 1.11.2015

Komentáre (4):

LUBA
Koncom októbra som sa vzdala závislosti na sociálnej sieti, no ešte mesiac musím vydržať, neprihlásiť sa, aby môj nick úplne zanikol. To bude tá najkrajšia smrť pre závislosť. Veľmi sa teším, keď vydržím mesiac neprihlásená. Prekonám samu seba. A teraz bežím von - je krásne slnečno a môj pes čaká:-) Ľúbim Janku Sofiu pre jej múdrosť a videnie.
2.11.2015 07:51:30
hanka
ano, takto sa to mam naucit vnimat.dakujem
1.11.2015 19:46:47
Majka
JankaSofia, velakrat pri modlitbach a spomienkach na nasich zosnulych smutime. Ale Ty si nam pripomenula, ze mame spominat s radostou a laskou. Posielam Ti do daleka vela energie a oslavuj :-)
1.11.2015 17:57:14
Ancul
Dakujem za kazdy riadok! Obimam, lubim, citim cmukam ;) :)
1.11.2015 08:32:19