Liečivý spev mantier

Sofia

Som v Prahe. Dnes spolu s priateľmi večer usadneme v koncertnej sále a ponoríme sa do liečivých tónov mantier. Dèva premal, Miten  a Manose rozsvietia celú stovežatú. Je to zážitok-stále vo mne rezonuje  koncert v Berlíne . 

Zvuk je prvotná vibrácia, ktorou vznikol vesmír. Na počiatku bolo slovo-tvorivý prejav zvuku-a slovo sa telom stalo. Slovania -pôvod nášho dedičstva predkov je schopnosť vedomèho tvorenia silou slova. Silou  spevu, zvuku, vibrácie hlasu, tónov. To je dar, ktorý nám koluje v žilách.

Pamätám sa na svoje detstvo, keď sme v lete uchopili kosy i hrable a celè prázdniny sme prespievali na lúke. Prvé, čo nás otec naučil, bolo kosiť a spievať. Trávnice sa rozliehali po celej doline. Danka ťahala prvý hlas a ja som vyšívala ten druhý. Robota šla odruky a pripájala sa celá dedinka. (Je nás tam desať).:-))

Ale to navždy prebudilo moje srdce. Spev. Spievali sme všade. Len tak pre seba. Neriešili sme texty piesní ľudových -nasiaknutých bolesťou a bezmocnosťou. Spievali sme. Dnes sa modlím o múdre slová nádherných pôvodných melódií. Aj náš národ rozkvitá do sily.

Pred dvadsiatimi dvomi rokmi sa nám otvorila brána Jogy. A jeden z prúdov je bhaktijóga. Cesta lásky. Oddanosti láske. Posvätnè srdce otvorenè spevom. Mantry sú spevy, čo v sebe nesú vibráciu božskèho mena. Jesnoduché vety, modlitby. Man -je myseľ. Tra- je oslobodenie. Proste spievaš, otvoríš srdce a necháš to prúdiť...srdcom. Pocítiš to. Spev srdcom cítiš . Je v tom dotyk Boha. Keď prepneš vedomie na vnímanie energií vidíš ako svetelnè vlny rozvibrujú energiu a vytvorí sa silové pole nabité živou láskou. Je to čistá potenciálna energia liečenia. Myseľ stíchne a celá duša sa chveje . Ktokoľvek je súčasťou tohoto priestoru lásky je prežiarený. Pozdvihuje sa vibrácia a zjednocuje sa pole vedomia. Krása. 

Sanskrit je jazyk pôvody jogy. Vznikol pred viac ako 5 tisíc rokmi. Abeceda -dèvanágrik...abeceda božskej vibrácie. Harmonizuje obe mozgovè hemisfèry a mantry v sanskrite sú proste liečivá klasika. Túto vlastnosť harmonizácie majú tiež všetky pôvodné jazyky. Aj slovanskè. 

ÓM SÓ HAM.tá najzákladnejšia podstata. 

Óm-prvotný zvuk , zjednocujúci celè stvorenie

Só ham-JA SOM TO..(čistè vedomè božskè bytie)-vedie k rozpomenutiu sa a prepojeniu so svojou Božskou podstatou.

Teším sa na dnešnú lahôdku .Tisíc sŕdc rozozvučaných a zladených v jednom zvuku, v jednom jazyku, v jednom posvätnom Óm. A zajtra sa s vami podelíme. 

Posielame objatie a láskavé a silné Óm. Ja som láska.

 

 

Dátum: 7.10.2015

Komentáre (0):