Cesta ...

Sofia

Uhorková sezóna vstúpila aj do môjho režimu a tak predchadzajúci týždeň Vám Vaša vnútorná Sofia -múdrosť vášho života -prinášala posolstvá priamo do uška.:-))

Prirodzenosť, spontánnisť, otvorenosť vlastným emóciám a ich prijatie. To je tèma, výzva, ktorá nás opäť privedie k vnútornèmu dieťaťu, opäť nás privedie k SEBE. 

Keď prevezmeme zodpovednosť za svoje emócie, otvoria nám bránu k pochopeniu reakcií na to, čo sa deje navonok. Tým spoznávame ako s tým ladíme. Čo vlastne chceme? Kto vlastne Sme?

To je cesta ako spoznat cez svoje emócie Seba. Byť v stave jasnosti a vnútornej rovnováhy znamená, že prevezmeme plnú zodpovednosť a všetky emócie, ktorè sú v nás.Prijať ich a obklopiť ich pochopením...Rozpoznať, či nám slúžia, či blokujú životnú silu...Byť ochotní ich uvoľniť...

život nie je o tom, ako mať pravdu. JE O TOM , AKO BYŤ CELISTVÝ A SLOBODNÝ. PODSTATOU DUCHOVNÈHO RASTU JE , ŽE NIČ NEPOTLÁČAME A SÚČASNE ZA VŠETKO NESIEME PLNÚ  ZODPOVEDNOSŤ.

Túto alchýmiu nás nikto nenaučí. Táto Božská alchýmia je škola života majstrovskej duše. Len my sami môžeme obnoviť moc nad svojimi emóciami.Žiadne vonkajšie prostriedky a nástroje ako ich odstrániť. Žiaden Vaniš na hnev, Savo na vinu, Perwol na žiarlivosť...LEN TÝM,  ŽE SI ICH UVEDOMÍME, SO SILOU, ODHODLANÍM A SÚCITOM, PLNÝM PRIATÍM A LÁSKOU BUDÚ UVOĽNENÈ DO SVETLA.

Poviem to jednoducho:Nerobme to náročnejšie ako to je: Duchovná cesta je jednoduchá cesta.Je to o láske k Sebe a vnútornej jasnosti. Nevyžaduje žiadne vnútornè poznanie , žiadne zváštne rituály, pravidlá, alebo metódy. VŠETKO, ČO POTREBUJEME PRE NÁŠ DUCHOVNÝ RAST JE V NÁS. JE TO TONAJPRIRODZENEJŠIE, ČO JE V NÁS. 

My sme majstrom svojho života.Majstrom i umelcom, ...dielom našej jedinečnej cesty k Láske, Poznaniu i Slobode.

Objímam vás s láskou. Janka i Sofia

 

Dátum: 25.7.2015

Komentáre (1):

Mo
Krasne...dakujem :)
25.7.2015 13:32:41