TISÍC A JEDEN OKAMIH

Mirka

Tie chvíle, ktorým slová nestačia... Záblesky času, na kvantitu nič, nesmierne na silu zanechať v nás nádhernú stopu naveky.

Možno fyzika ani nemá pre ne meno. Dejú sa vtedy, keď sa nadýchneš a pred výdychom iba na pár sekúnd zadržíš dych. Keď sa noc lúči a prichádza ráno, no nedokážeš povedať, kedy svetlo vystriedalo tmu. Keď sa posledná kvapka rieky vleje do oceána a spolu tancujú tanec života. Keď v láske prichádza pohľad do očí a za ním splynutie dvoch duší.

Tie chvíle sú úlomkami našich životov. Keď staré odišlo a nové sa práve rodí. A týchto tisích okamihov je priestor na vďaku. Miesto pre spomienky. Úsmev nad všetkým, čo sa zdalo také ťažké. Je to čas vzdať pokoru svojim učiteľom. Toto je posvätný čas na smútok :). Lebo v ňom je úprimnosť tvojho srdca. Dovoľ si ho precítiť. Vzdávaš tak hold svojej minulosti a vítaš svoj nový príbeh. Teraz povedz: "Ľúbim. Ďakujem."

V skutočnosti všetko ostane v tebe. Každá skúsenosť, každá slza, každé objatie, všetko je tebou. Navždy ťa to zmenilo, nesieš si to so sebou, kamkoľvek bude tvoje srdce kráčať.

Nechaj doznieť labutiu pieseň tejto kapitoly. Pretože prichádza ďalšia. Záhadná, tajomná, a tebe v žilách buble radosť, nedočkavosť, túžba ísť.

Ďakujem život, že si taký čarovný. Ďakujem s láskou.

M

 
Dátum: 25.5.2017

Komentáre (0):