S odvahou blázna

Mirka

Blázon je ten, ktorý vie. Aj keď všetky okolnosti môžu vyzerať inak, aj keď počúva slová, ktoré môžu vyvolať pochybnosti.. Blázon je ten, ktorý vie. Počúva svoje srdce a je si vedomý, že v sebe má všetko na to, aby bol jeho život farebný ako dúha.

Blázon sa nebojí ľúbiť a povedať to, aj keď riskuje odmietnutie, pretože vie, že láska, ak je naozaj úprimná, nemôže nikdy ublížiť. A vie aj to, že čím viac lásky v sebe nosí, čím viac lásky daruje sebe a iným, tým silnejšie lieči dušu Gaii.

Blázon má odvahu povedať nie, ak to tak cíti. Nie preto, aby dal pocítiť svoju silu, ale preto, že si váži svoju energiu a stará sa o ňu. Pozorne vníma, čo mu hovorí jeho vnútro a dopraje si chvíle pre seba. Láskavo si stanoví hranice a s úctou pristupuje ku všetkým, ktorí tieto hranice rešpektujú.

Blázon je nádherný vo svojej úprimnosti. Vie, že každá emócia, ktorú potlačí a netransformuje na lásku a teplo, musí vyplávať na povrch. Všetko sa zrýchľuje. Aj karma :). Už nebudeme čakať celé životy, kým pozbierame úrodu toho, čo si každý deň pestujeme. Priam kozmickou rýchlosťou sa k nám vracajú práve tie energie, ktoré do vesmíru vysielame. Je to požehnanie. Uvedomme si ho. Precíťme, že čistota a úprimnosť v nás liečia zranenia a neduhy spôsobené  uboleným egom a mysľou. Nechajme ľahkosť bytia, bez pretvárky a masiek, aby vyriešili veci za nás. Plyňme s naším dychom, v jeho pravidelnom rytme je posvätný pokoj a bezpečie.

Blázon je čestný a vedome neubližuje. A keď ho niekedy ego zláka, dokáže povedať úprimne: "Prepáč, mrzí ma to." Aby tak odpustil v prvom rade sebe. Cez lásku a prijatie tvorí svoje vzťahy, a keď niekto ublíži jemu, odpúšťa, pretože vie, že každá duša robí všetko najlepšie, ako vie. Odpustí tisíckrát. A na konci, v jeho nežnom odpustení prichádza láska.

Blázon vždy verí. V Boha. V lásku. V seba. Keď bolí, tvorí - lebo v tvorivosti je radosť a v radosti láska. Keď ho oklamú, neobviňuje, ďakuje, lebo vie, že je to ďalšia nádherná lekcia na ceste k jeho celistvosti a objavenia vlastnej hodnoty. A ak si niekedy jeho príbeh vyvíja trošku inak, ako túži jeho srdce, vie, že musí ísť. Tam, kde jeho duša spieva od radosti, tam, kde môže prejaviť svoje vnútro, tam, kde na neho čakajú s otvorenou náručou. Hľadá toto miesto, vie, že je v ňom a vie, že ho objaví aj na svojej ceste životom.

Prosím, nech som bláznom, každým dňom viac a viac....

Ako to cítiš Ty? :)

S láskou

Mirka

Dátum: 14.5.2016

Komentáre (1):

azurmanka
Krásne, ďakujem
15.5.2016 01:06:47