O učiteľoch - liečiteľoch

Mirka

Prvýkrát som sa stretla s pomenovaním "učiteľ" v Šlabikároch šťastia Paľka "Hiraxa" Baričáka. Pre mňa krásne vystihnuté, zrazu som si uvedomila, že ich mám vo svojom živote niekoľko a všetci majú rovnaké "príznaky". S úsmevom na perách a trošku odľahčene, avšak s nesmiernou láskou, posielam pár tipov, ako možno spoznáte svojho učiteľa:

Dokážete pri nich pociťovať najväčšiu lásku, vďaku a spojenie. Cítite sa s nimi v absolútnom súzvuku a vaše myšlienky sú často "ako by ich jedna mať mala".

Dokážete pri nich pociťovať najväčšiu krivdu a hnev. Cítite sa s nimi úplne slabí a keď príde čas na ďalšiu lekciu, ste schopní vďaka ich existencii zabudnúť na všetky vesmírne zákony a duchovné princípy v priebehu pár sekúnd.

Myslíte si, že už vás nedokážu ničím prekvapiť. Prekvapia, vždy. Ale nečudujte sa, že ste si mysleli, že viac prekvapiť nemôžu, lebo to, čo vám darujú do života, by vám nenapadlo ani v najskrytejších predstavách.

Nemusí to byť váš partner - nájdete ich medzi rodičmi, známymi, priateľmi, obchodnými partnermi. Váš vzťah ste si vymysleli práve taký, aby výsledky práce vašich učiteľov boli čo najefektívnejšie a najdôslednejšie práve pre túto inkarnáciu, v ktorej momentálne spoločne tvoríte

Vo väčšine prípadov s nimi trávite veľa času. Závisí to samozrejme od intenzity, akou naša duša prosí univerzum o ich energiu. Môj najväčší učiteľ je môj kolega v práci. Trávime spolu 10 hodín denne, minimálne. Moja duša sa jednoducho musí toho ešte veľa naučiť.

Sú to učitelia - liečitelia. Najprv vám láskavo priložia náplasť na ranu vo vašej duši. Keďže ale ranu treba liečiť a nestačí, aby bola iba prekrytá, o nejaký čas, v tú správnu chvíľu (väčšinou keď to najmenej čakáte), vám náplasť strhnú, ranu odhalia a poriadne prečistia.  Každá lekcia má blahodarné účinky na dušu a príliš sebavedomé ego, ktoré si myslelo, že to najťažšie má už za sebou a že pokora by mohla byť pokojne jeho prezývka

Pracujú veľmi systematicky, krok za krokom. Ponúknu vám výzvu, zvládnete ju. Chvíľku si to vychutnáte a už majú pre vás pripravenú ďalšiu skúšku. Dokonalé. Nenechajú vás zaháľať a tak je "fit program" rastu vašej duše neustále aktívny. Krásne je, že vy na to nemusíte vôbec myslieť, oni urobia všetko za vás. Zatlačia na ten správny gombík, otvorí sa ďalšia kapitola a pokračuje proces očisty.

Táto charakteristika nie je univerzálna. Každý si svojho učiteľa vymodlíme podľa svojich predstáv a vesmír nám ho vymodeluje do úplnej dokonalosti. Dnešný deň nám vibruje energiou sedmičky (voz) a deviatky (pustovník). Duchovná premena cez uvedomenie si hlbšieho zmyslu svojho poslania a zámeru našej duše, pre ktorý si sem prišla. Aké preúžasné, že to nemusíme zvládať sami, že sú tu dušičky, ktoré nám s láskou pomôžu k tomuto cieľu prísť. Síce to niekedy vyzerá, že ich poslaním je nazlostiť nás za každých okolností, pravda je však oveľa nádhernejšia. Stačí ju iba prijať, vložiť si ju do srdca a precítiť dar ich prítomnosti. Vďaka nim sa potláča dualita, vďaka nim chápeme, že všetko je jedna energia a závisí iba od uhla pohľadu, aký jej prejav práve v tejto chvíli vytvárame.

Nech sa deje čokoľvek, na konci lekcii si vždy uvedomím, že mi moji učitelia robia nádhernú a vzácnu službu. Kráčajú vedľa mňa, držia v ruke zrkadlo a z času na čas, keď vyšlem neviditeľný signál, mi zrkadlo ukážu, aby som si spomenula... Na to, prečo som sem prišla, na to, čo musím dokončiť a zdokonaliť, na to, že v mojich chybách a slabostiach je ukrytý poklad prijatia a premeny. Nikto iný túto prácu nemôže urobiť. Iba učitelia - liečitelia.

PS: Prosím, správajme sa k našim učiteľom pekne. Ľúbme ich, vnímajme, vážme si ich. Aby nemuseli štrajkovať ako tí, ktorí učia naše detičky. Boli by sme totiž bez nich stratení. Sú v našich životoch prepotrební :).

Ľúbim :)

Mirka

Dátum: 25.2.2016

Komentáre (4):

Anica
Dakujem Mirka za zrkadielko, ktore sa toci, toci dokola....
25.2.2016 12:44:09
ancul
Som sa pobavila!! ♥ KRASNE :) Dakujem
25.2.2016 12:08:01
Beatka
Veľmi veľmi múdre ,vďaka. Osobne sa nepoznmáme, ale Vaše myšlienky, ktoré pravidelne čítam ma veľmi potešia a posunú ďalej. Prajem krásne dni.
25.2.2016 11:38:39
Silvia
Znovu, aké nádherné posolstvo, Mirka.
Ďakujeme
Je to veľká pravda, ktorá funguje. Keď prijmem lekciu, hľadám v nej hlbší zmysel: Čo som mala pochopiť, kde je tá rana, čo sa má liečiť...
poďakujem... a ten pocit zahojenia, pochopenia je úžasný !!! ;-)
a potom príde, tak ako spomínaš, príde ďalšia úplne nečakaná lekcia :-)
Ďakujeme aj našim učiteľom
S láskou
Objímam
25.2.2016 08:51:54