O RACIONALIZÁCII..

Mirka

Alebo o tom, ako chcel rozum dušu ošudiť :)

Ono je to takto - pátrate, bádate, túžite, skúmate.. Až nakoniec naozaj pod tým hlučným nánosom ego prejavov precítite svoju dušu. Jej, aké úžasné.  Duša šepká a smeruje, svieti a ukazuje cestu. Vo vnútri, kdesi v priestore okolo srdca, vibruje a kmitá vždy, keď si uvedomíme, ako milujeme svoj príbeh a ako si ho túžime písať a maľovať.

Výborne. Zdanlivo najťažšia časť cesty je za nami. Už viem, kto som (alebo minimálne kto určite nie som) a viem, čo túžim urobiť. Často si nový svet a nový život podľa našej duše vyžaduje zmeny. Niekedy radikálne. A ako to už na vysokej škole býva (lebo pobyt na našej preúžasnej Gaii je číro-čistá univerzita), keď si myslíme, že sme úplne pripravení - bum! Skúška. Prichádzajú pochybnosti, obavy, uvedomenie zo straty istôt. Prečo? Veď vnútorne vieme, čo chcem a túžime ísť za tým.

Je to krásny, veľmi užitočný prejav nášho pána egíčka :). Ego je už také, keď mu hrozí, že sa môže zmenšiť a že duša môže hrať v našom živote prím, začne sa hnevať a... Nafukovať. A tak nám do našej čistej vibrácií nových energií podsúva svoje argumenty.

Príklad: Som s mužom, ktorý je fajn, ale máme úplne odlišný pohľad na svet. On sa nezmenil, je to môj príbeh, že zrazu túžim po niečom inom, že moja duša piští po zmene. A tak sa odhodlám.. A zrazu mi napadajú myšlienky: "Si si istá? Veď je taký dobrý. Nebije ťa. Nepije. Stará sa o deti. Bude bezpečnejšie ostať, kam by si sa trepala." :) Jedným slovom, nastáva racionalizácia.

V tomto procese si zo skrinky myšlienok vyberáme všetky "pozitívne", ktoré nás presviedčajú, aby sme zmenu nerobili. Ego nemá rado zmenu. Zmena môže priniesť posun, ozdravenie duše, a to je pre ego neprijateľný scenár. Pravdou však je, že jedine zmena nás môže doviesť k nepoznaným hĺbkam našej duše.

A nastáva chaos. Ako mám vedieť, či moja duša mení názor, alebo si racionalizujem svoju situáciu? Ľahúčko :). Stačí zavrieť oči a predstaviť si svoju najvyššiu predstavu svojho života. Kde som? Čo robím? S kým som? Som tam, kde teraz, alebo som niekde úplne inde? V odpovediach na tieto otázky sa skrýva poznanie. Práve v nich nájdeme SVOJU CESTU.

Želám nám krásny výlet do zákutí našej duše, lásky svetelné

Spolu rastieme v láske

Dátum: 27.3.2017

Komentáre (1):

Janka
Veď to, to. Len sa stíšiť a počúvať.
Ďakujem Mirka.
S láskou Ja
28.3.2017 08:48:18