O priateľoch :)

Mirka

O priateľoch 

V dobe pulzujúcich energií sa často hovorí o zmene vo vzťahoch muža a ženy. Pravdepodobne preto, lebo tie sú pre nás najintenzívnejšie, najviac odrážajú tajomstvá duality a poskytujú nádherný priestor na jej prekonanie.

Veľmi dôležitými spojeniami sú však v týchto časoch i naše priateľstvá. Viac ako inokedy. Pretože láska medzi priateľmi nevyprchá tým, že to prestane iskriť, ani tým, že si nájdeme priateľa nového :). Často sú to vzťahy na celý život a rovnako sa menia tým, ako postupujeme na ceste sebapoznania. Sú to posvätné dohody duší, ktoré sa rozhodli kráčať popri sebe.

Pri slove priateľ sa vybaví všetkým približne rovnaká predstava - priateľ je ten, kto stojí pri nás v dobrom aj zlom. Môžeme s ním zdieľať naše najväčšie tajomstvá. Môžeme sa spoľahnúť, že k nám je úprimný a nehovorí iba slová, ktoré chceme počuť. Priateľ je človek, ktorému túžime povedať, keď sa nám stane niečo krásne, i keď nás niečo trápi.Túžime, aby bol svedkom nášho života.

Keď máme slabú chvíľku, možno obdobie, keď strácame sami seba, alebo sa ocitáme na rázcestí, vtedy náš priateľ netlačí a nesnaží sa nás naviesť na cestu, ktorá je správna podľa nás. Necháva nás kráčať a iba nás ticho, zdiaľky sleduje a je pripravený v prípade, že požiadame o pomoc, urobiť aj nemožné :).

Priateľ nesúdi naše kroky. Nehnevá sa, keď sa meníme, lebo vie, že zmena je prirodzená. Nevyčíta nám, keď s ním netrávime toľko času, ako by si prial, lebo vie, že priateľstvo je puto duší, nie tiel a láska k priateľovi neodíde ani fyzickým odlúčením.
Možno v nás pri týchto riadkoch tryská hlboká vďaka za našich pozemských anjelov. A možno začneme tak trošku súdiť: "No, tak teda ten človek, ktorý si hovorí môj priateľ, sa takto vôbec nespráva."

Prosím, skôr ako sa dostaneme do úlohy sudcu, pozrime sa na to z opačného pohľadu. Sme my týmto priateľom? Sme tou bezpodmienečnou láskou, ktorá dokáže vnímať a prijímať našich miľúbených vo všetkých ich prejavoch? Dávame svojim priateľom slobodu? Sme k nim stále úprimní? Sme tu pre nich za každých okolností? Dokážeme ich ľúbiť, aj keď v tomto období nespĺňajú ideál priateľstva tak, ako si ho mi predstavujeme?

Priateľstvá sú nesmierne dôležité v procese kolektívneho vzostupu vedomia. Sú krásnym priestorom, v ktorom môžeme rásť, prestať manipulovať, súdiť, vyžadovať, očakávať. Môžeme ich milovať bez každodenného kontaktu. Iba preto, že to tak vo svojom vnútri jednoducho cítime. A takto šírime svetlo lásku široko-ďaleko.

Tak dnes poďakujme priateľom. Nie len tým, ktorí si to zaslúžia. Ale všetkým, ktorých naša duša objíma v nehe a láske.

Spolu rastieme v láske

Mirka

Dátum: 22.5.2017

Komentáre (0):