O PRAVDE

Mirka

 

O PRAVDE.

Osho vyrozprával krásny príbeh, vraj o tom ako vznikla akupunktúra:

Jedného bohatého muža už nesmierne dlho bolela hlava. Tá bolesť bola neznesiteľná, žiaden z lekárov mu nevedel pomôcť. Tento muž mal nepriateľa, ktorý túžil po jeho smrti, a ten sa rozhodol, že boháča zabije. Vystrelil šíp, avšak miesto srdca trafil iba jeho nohu. Trafil sa presne do miesta, ktoré je akupunktúrnym bodom spojeným s hlavou. Stagnujúca energia sa rozprúdila a bolesť hlavy prestala :). Bol muž, ktorý vystrelil, hriešnik alebo svätec? :).

Áno, jeho úmysel bol ťažký, avšak realita bola liečivá. Niekedy je našim úmyslom len to najlepšie, avšak nech robíme, čo robíme, výsledok nemusí byť priaznivý, ba dokonca môže aj ublížiť.

Pravdou je, že tento muž bol presne to, čomu veríte. Ak veríte, že bol vrah, je to naozaj pravda. Ak veríte, že bol požehnaním pre ďalšie tisícky rokov alternatívnej medicíny - tiež pravda. :)

Je to naozaj tak, nech sa deje čokoľvek, pravdou je vždy to, čo máme vo svojom srdci. Jedna situácia môže pre nás prinášať úplne inú vibráciu ako pre niekoho iného, no pre nás je stále pravdivý práve náš pocit. A je to celkom samozrejmé - pretože jedna a tá istá situácia sa z iného dôvodu odohráva v našom živote a úplne z iného v príbehu inej duše.

Preto neposudzujme, či máme pravdu my alebo ten druhý. Je to jedno. Nie je podstatné "kto má pravdu", ale to, čo nám naša pravda prináša - čo z nej naciťujeme, čo v nej vidíme a čo s týmto poznaním túžime urobiť. Niekedy je to náročné, lebo pravda odhalí všetko skryté. A nie vždy sme pripravení sa vzdať starých vzorcov či návykov.

Nechajme seba aj iných cítiť, čo nám znie úprimne a pravdivo, a podľa toho začnime žiť. Slová nemusia nič znamenať. Dokonca niekedy ani skutky nie sú podstatné. To podstatné je energia, vibrácia našej duše.

Privolajme si archanjela Michaela, ktorý je nositeľom božej pravdy - aby nám ukázal tú našu. Aby sme ju plnými dúškami mohli začať žiť

Dátum: 19.2.2017

Komentáre (0):