O DUCHOVNEJ CIBULI A POSUDZOVANÍ

Mirka
Rastieme a ideme vyššie. Zlepšujeme sa, kráčame vpred. Ešte pár úrovní, niekoľko dimenzií a dosiahneme osvietenie. Určite sa nám to podarí, veď našimi učiteľmi sú úžasné duchovné bytosti, ktoré naozaj vidia, vedia, cítia. Ach, škoda, že ostatní nemajú také šťastie. Bolo by skvelé, keby každý mohol takto rásť...

Takto nejako môže vyzerať náš príbeh, keď ho začneme vnímať cez duchovné ego. Vyhľadávame workshopy a semináre renomovaných guru. Sledujeme citáty a posolstvá stránok, ktoré majú čo najväčšiu sledovanosť. Necháme si radiť iba od tých, čo už naozaj niečo dokázali, pretože my si predsa zaslúžime to najlepšie.

Joj. Celé inak. Duchovno nie je súťaž Miss Duša tejto planéty. Nejde tu o to, kto ako ďaleko dovidí svojim tretím okom, alebo kto ako rýchlo naskenuje minulé životy susedovho psa :).

Skôr to celé pripomína proces podobný cibuli. Odlupuješ jednotlivé vrstvy, nánosy, spomienky, aby si sa dostal až do stredu. A napriek tomu, že ti to nemusí vždy celkom voňať, je to proces ozdravný a očistný.

Neexistuje žiadne merítko tohto sveta, ktoré posúdi, ako ďaleko sme. Pretože my necestujeme do diaľky či do výšky. Ideme jednoducho domov. A to, či sme ho už zacítili poznáme cez pocit tryskajúceho šťastia v nás. Alebo možno aj teraz úplne trepem a pravda je niekde celkom inde :).

V podstate tu nejde o nič. Nemôžeme sa zlepšiť, sme úplne dokonalí. Nemôžeme zmeniť príbeh vesmíru, je postavený na dávnej dohode všetkých našich duší. Nemôžeme zmeniť, čo bolo, a tak ostáva iba žiť teraz a fakt neriešiť, čo sa chystá a čo nám to prinesie.

Takže, preč s myšlienkami typu - škoda, že som na sebe viac nepracoval, už som mohol byť niekde inde. No nemohol. Ak by si mohol, bol by si, ale tvoj posvätný príbeh si teraz žiada toto miesto, túto energiu. Tak ži tu a teraz, urobíš lepšie, ako sa gniaviť nad "čo by bolo, keby".

A najmä, a toto je mega dôležité - úplne sa vyhýbajme posudzovaniu "duchovného vývoja" našich blízkych - chudák, keby sa otvoril duchovnu, nemusel by takto dopadnúť; Bože, ako môže žiť taký materiálny život; alebo najlepšie - chvalabohu, že moja duša je už oveľa vyššie, takúto nevedomosť by som nezniesol...

Pokiaľ nie si tvorcom, nesúď. Dostal si dar tvoriť SEBA, svoju dušu, svoj život. A nech to vyzerá akokoľvek, všetky bytosti v tvojej blízkosti zrkadlia časť teba. Pri ich posúdení, ľútosti, pocite odporu vysielaš túto energiu sám sebe.

Berme toto celé s väčšou ľahkosťou. Čím viac sa zamotáme, tým väčší chaos vyvoláme vo svojom srdci. A ono je to predsa o tom, že tie najväčšie pravdy a zákony vesmíru sú úplne jednoduché, čisté, jasné. :)

Užívajte krásny večer, lásky :)

Mirka
 
 

 

Dátum: 13.6.2017

Komentáre (0):