Najväčšia ochrana je LÁSKA

Mirka

Ak by sa ťa niekto opýtal: "Aké najväčšie zranenie máš? Kedy si pocítil najväčšiu bolesť, pocit neprávosti, straty, krivdy, zrady...?" Každý z nás by vedel odpovedať. Niekde hlboko v nás, sa ukladajú všetky tieto spomienky. A my v snahe už nikdy nič také nepocítiť, sa vyhýbame situáciám, ľuďom, miestam, kde takáto "hrozba" existuje. "Chránime sa".

Naša duša však vie, že každá, aj tá najťažšia skúška, ktorá k nám prišla, je ilúziou. Na úrovni našich najvyšších JA neexistuje nič ako bolesť, strach. Tam je len ľahkosť bytia, láska, harmónia a porozumenie. Je len súčasťou dohodnutej hry, že tu na Zemi, chceme a túžime cítiť všetky pocity, emócie. Všetko, čo sa nachádza medzi pólmi strachu a lásky. Nech nám ublížilo čokoľvek a ktokoľvek, VŽDY sme boli takto vzájomne dohodnutí. Nikto nám neprišiel do života s cieľom, aby sme ostali ranení a ubolení. Pozrime sa na vec z opačného pohľadu. V tom je zasvätenie viselca, ktorí visí a nedokáže sa pohnúť zo spleti svojich strachov a bolestí. Iba sa pozrieť iným pohľadom - poďakovať, že sme tieto intenzívne zážitky mali možnosť prežiť, že sme ich zvládli, že nás posilnili a my si teraz môžeme do života priťahovať už iba krásu a radosť.

Nepotrebujeme sa chrániť. Ten najväčší a najsilnejší nástroj bezpečia je v nás, je nami, je našou esenciou a bytím. LÁSKA. Vyviera z nášho vnútra a rozpúšťa všetko, čo by sa nám mohlo javiť, ako bolesť. Niekedy je fajn pátrať a prísť na to, prečo bolíme, aby sme pochopili, ako to vesmír v skutočnosti myslel a vďaka tomu prijali a (od)pustili. Niekedy nie sme pripravení pátrať. Nie vždy je nutné prežiť si naše traumy zas a znova. Prosme svetelné bytosti, aby premenili ťažobu na ľahkosť, prosme o napojenie s našou dušou a prapodstatou a uvoľnenie príde.

Izolovať sa, vytvárať si vnútorné bloky a snažiť sa vyhnúť nebezpečenstvu zranenia nám bráni prežívať všetko naplno. Je to odtienok strachu a ten je opakom schopnosti milovať. Mažeme zo svojich životov ľudí, ktorí zranili a zradili. Avšak v skutočnosti tým sami seba oberáme o dar odpustenia, pochopenia, prijatia. Dnešok nám ponúka príležitosť znovu sa otvoriť, nájsť v sebe rozhodnutie, že bolesť už nepotrebujeme zažívať a ona naozaj nebude prichádzať. Neznamená to, že budeme svoj život zdieľať s tými, ktorý majú tendenciu ubližovať vďaka svojim vnútorným programom. Znamená to iba, že ich prestaneme súdiť, pokloníme sa s úctou pred ich cestou, ktorú si vybrali, poďakujeme im za lekciu a ODPUSTÍME. A zrazu pocítime, že tou ohromnou silou čistoty a pochopenia, ktorá z nás tryská všetkými smermi, meníme všetko okolo seba. Púšťame tých ľudí a tie miesta, ktoré nesúzvučia s naším príbehom a priťahujeme si všetko, čo je blahodarné pre náš ďalší vývin. S láskou. V láske. Cez lásku.

Lebo my sme chránení - uvedomením, že všetko je vo všetkom a všetci sme jedno. JEDNOTA je najväčší dar lásky. A práve tam všetci smerujeme :).

S láskou

Mirka

Dátum: 26.5.2016

Komentáre (3):

Anica
Precitujem a uvolnujem napatie! Dakujem!!!!
28.5.2016 14:22:24
janka
Ďakujem ...........
Ja
26.5.2016 10:18:13
ivka
Lepšie by som to ani ja nenapisala....Presne tak to cítim aj keď tá bolesť je niekedy neuveriteľná a nastaviteľná, keď už si myslím že to nevydržím svetelné bytosti zasiahnu pomôžu. A ja im za to ďakujem. Aj za lekcie....PRIJÍMAM!
26.5.2016 10:17:00