Na konci dúhy

Mirka

Toľko inšpirácie. Toľko podnetov klopkajúcich na všetky zmysly. Na uliciach ľudia ako z Harryho Pottera, z času na čas sa zjaví Gandalf, čarodejnica v klobúku bok po boku s vílou s anjelskými krídlami. Naobedujete sa v reštaurácii Excalibur a úplne prirodzene zoberiete, že vás obsluhuje čašník nápadne pripomínajúci Merlina.

Je to naozaj tak. Avalon ponúka všetko, všetky cesty, všetky chute, všetky vône. Na jednom priestore nájdete Budhu, Krista, jednorožca i draka. A akosi to spolu všetko ladí.  Stráca sa tu zmysel identifikovať čokoľvek. Tu sa naozaj všetko vlieva do jedného zdroja poznania. Sledujem to, kráčam ulicami, vstupujem do obchodíkov s metlami a kúzelnými paličkami, kryštálmi a vypchatými zajacmi.

Prvé momenty boli prekvapujúce, trošku náročné. Ten mix energií mi dal zabrať. Mala som pocit, že niekde ma to vyslovene láka a inde sa vo mne prebúdza nedôvera až strach.  V jednom momente sa však vyjasnilo.  Toto je presne, ako v našom bežnom svete. V našich všedných dňoch, v úplne normálnych situáciách. Aj tam si predsa vyberáme, niečo nám robí radosť, niečomu sa snažíme vyhnúť. A predsa, strach, ktorý potlačíme, ktorého sa nedotkneme a nepochopíme ho sa ozve opäť. Nájde si svoju cestu. A vystraší nás omnoho viac, ako dračí pazúr, či čierna mačka.

A tak ma to opäť navrátilo ku krásnemu poznaniu. Odpoveď je v PRIJATÍ. Všetko okolo mňa je láska. Je svetlo. Je život. Je dúha vo všetkých tónoch farebnej palety. A na jej konci je nádherné splynutie do jednoty.

Avalon má magickú moc. Keď sem prídete, rátajte s tým, že vo vás pootvára tie najhlbšie bolesti. Ak to vaša duša práve potrebuje, môže vám pripomenúť emócie, o ktorých ste si mysleli, že ich máte zvládnuté. Niekedy preto, aby ste si ich ešte prečistili, inokedy preto, aby vás na kratučko preskúšali a nechali vás kráčať omnoho ľahších a pokojnejších. Cítim vďaku za miesta, ako je toto. Za to, že môžeme nacítiť slobodnú vôľu nášho srdca. Za to, že si môžeme vybrať, ako sa chceme cítiť, do akých energií si želáme vstúpiť a ktoré nám neslúžia. Nie je ale nevyhnutné byť na takomto mieste fyzicky. Viera v rytmus nášho srdca nás vždy navedie na cestu, ktorá je pripravená pre nás. A vždy nás tam budú čakať tie najkrajšie skúsenosti a poklady nášho života. Smelo. Vystúpme. Bez strachu. Sú to čary, ale čary lásky :). Užívajme, vychutnávajme, nasávajme.

S láskou

Mirka.

 

 

Dátum: 2.8.2016

Komentáre (1):

Janka
... iba si to uvedomiť, plynúť ..... a vychutnať a nebojovať.
Ďakujem Mirka.
Janka
3.8.2016 08:03:30