Duša ženy

Duša ženy
Keď ťa zachváti smútok, pochop, že slza je hojivým nektárom duše a je prejavom silnej ženy plakať. Neboj sa prejaviť svoju bolesť, vesmír čaká na každú chvíľu úprimnosti, lebo to je jediná cesta, ako oživiť pravdu v nás.

Keď ťa prepadnú pochybnosti, obzri sa za seba. Iba na chvíľku, neuviazni tam. Iba na malý okamih si prehraj všetko, čo si doteraz dokázala. Uvedomuješ, koľko si toho už zvládla? Čo všetko si prekonala? Cítiš, že každú ďalšiu skúšku vítaš s väčším pokojom a rozvahou práve preto, že ich máš už tak veľa za sebou? Nevzdala si sa. A to stačí. To je znak tvojej sebalásky. Aj keď niekedy pochybuješ...

Keď cítiš nedôveru, pozri sa na prírodu. Stromy, vtáky, rieky.. Veria stvoriteľovi, veria Matke Zemi a vždy je o nich postarané. Neriešia, kto je ich sused, pri kom rastú, kam sa vlievajú a dokonca, neriešia ani to, ako dlho žijú. Riešia jediné - čas, ktorý majú prežiť v radostnom oslavnom tanci života.
Keď ťa pochytí beznádej, spomeň si na to, že nikdy, nikdy nie si sama. Kedykoľvek túžiš, privolaj si svojich anjelov. Nebeských i pozemských. Oni skutočne existujú :). Nebráň sa ich objatiu, nebráň sa ukázať slabosť. Skutočná múdrosť je precítiť, že sme tu, aby sme sa vzájomne na našej ceste podopierali :).

Keď máš v srdci prázdno, a je ti tak ťažko opäť ho niekomu otvoriť, vtedy, prosím, pochop, že iba ak riskujeme zranenie, prelomíme múr zatrpknutia a bolesti zo straty. Bude to krásne, pretože tentokrát otvoríš svoje srdce bez strachu a bez očakávania. Prvýkrát v živote ho otváraš nie preto, aby si ho zviazal putom závislosti, ale preto, lebo vieš, že srdce dokorán je cesta pre svetlo a slobodu. A že tak slúžiš vyššiemu zámeru.

Buď na seba jemná. Pretože neha a pohladenie sú žene prirodzené. Netrestaj sa. Nemáš dôvod. Máš tak blízko k Bohu, že priam dokážeš cítiť vo svojom strede bezpodmienečnú lásku, ktorou je.

Uži si seba, je to to najlepšie, čo sa ti mohlo prihodiť.

S láskou

M
 
 
Dátum: 25.5.2017

Komentáre (1):

Janka
Áno Mirka,
úžasná pravda.
ĎAKUJEM.
Posielm objatie. S láskou
Ja
26.5.2017 09:02:03