(O)tvor sa láske

Mirka

Máš tisíc dôvodov na strach. Tisíc možností vidieť všetko temne a čierne. Vnímať bolesť, nedôverovať životu a láske. Máš však slobodnú vôľu a dar zvoliť si.  Noc môžeš vnímať ako proroka slnečného dňa. Smútok ako prológ k tryskajúcej radosti srdca. Hnev ako príležitosť k odpusteniu a pusteniu všetkého, čo ti už doslúžilo. Krivdu ako most k sebavedomiu. 

Otvor sa láske... Pusti... Nemusíš nič vedieť a nemusíš mať nič pod kontrolou. Všetko je už dávno vpísané na stránkach tvojej duše. Uvoľni ten tlak, ktorý ťa núti bojovať. Zistíš, že za tým závojom je toľko farieb, spev vtákov, vôňa kvetov, žblnkanie potoka... Je tam jar. Nadýchni sa. Cítiš sviežosť, čistotu a ľahkosť svojho bytia?

Symbolika dní, ktoré prichádzajú núka možnosť pozrieť sa na všetko iným pohľadom. Vnímať, že všetko je tu pre nás, že nič nemusíme, že môžeme to, po čom túžime, že nie sme vinní a že sme nikdy nezlyhali. Chyby sú iba brúskou, ktorá šľachtí diamant nášho srdca a bolesť je urýchľovač procesov liečenia a vnímania hlbšieho zmyslu našej pozemskej púte.

Je v nás nekonečná sila energie celého vesmíru. Sme jeho súčasťou a sme presne takí, aby sme svojim bytím napĺňali dokonalosť pralásky, ktorej sme súčasťou. Nemôžeme byť iní. Nie je možné nás identifikovať, sme jedineční a originálni. Sme zázrakom, sme láskou, sme nekonečnom v tisícoch prejavov.

Skús dnešný deň vnímať ako dar. Nebude sa opakovať, je tu iba raz. Skús poďakovať za každú skúsenosť, vnímať výnimočnosť ľudí, ktorí sa v ňom objavia, vážiť si ich úsmevy a pohľady plné lásky. Uvedom si zázrak toho, že ste na spoločnej ceste, precíť, že ich úloha v tvojom živote je nesmierna a nikto nie je pri tebe iba náhodou. Vďakou otvor svoje srdce, aby ním mohla prúdiť čistá láska, ktorá tvorí a lieči. Stačí tak málo, iba zmeniť na kratučko pohľad. A všetko je zrazu iné, jasné, číre, ľahučké...

Prajem Vám dni plné krásy, harmónie a lásky :)

Mirka

Dátum: 25.3.2016

Komentáre (3):

Martina
Skutočne nádherné slová. S LÁSKOU ĎAKUJEM :-)
28.3.2016 16:39:08
Anculka
DAKUJEM
25.3.2016 18:42:58
Anculka
DAKUJEM
25.3.2016 18:42:55