ŽENA DÚHA

Duša ženy
Po každom daždi akoby voňala dúhou. Farebné odtienky tancovali v jej očiach, každý z nich si pamätal iný pocit. A spolu tvorili farebnú paletu jej života.

Mala v sebe skutočne všetko. Milovala ten nežný chaos, ktorý ukrývalo jej srdce. Niekedy sa sama čudovala, ako môže jedna bytosť cítiť tak veľa. Vášnivo sledovala každý pocit, ktorý ňou prechádzal. Už vedela, že jej emócie nie sú ona, že ona je iba ich pozorovateľom.

Boli chvíle, kedy tak veľmi ľúbila svoj príbeh, až jej zvedavosť z jeho pokračovania nedala spať. Mávala nádherné sny, budila sa so smiechom, a inokedy zo sna plakala. 

Niekedy zas, možno ani netušila ako, prišiel čas, keď sa stratila v príbehu iných. Túžila zdieľať, pomôcť, svietiť. Túžila tak veľmi spájať, až zabúdala dýchať sama za seba. Anjeli jej však vždy pomohli vrátiť sa. Domov. K sebe. Tvoriť ďalšiu čriepku svojej story. Opäť zhlboka dýchala, opäť chytila svoj rytmus, ktorý tak krásne ladil s dychom celého vesmíru.

V tie najkrajšie dni, ktoré si pamätala, vískala od radosti, keď zbadala motýľa. Triasla sa rozkošou, keď privoňala ku kvetu. Nedokázala prestať počúvať koncert operených anjelov v stromoch lesa. Vnútorné dieťa v nej sa budilo. Každý deň prežila jeden celý život. Celý príbeh, s happyendom pre tých, ktorí chápu, že skúsenosť je cesta k poznaniu. 

Bože, ako milovala byť ženou. Milovala dúhu vo svojom vnútri. Ten pocit, že všetko je v nej. Tú istotu, že je pod ochranou lásky. Bože, ako milovala byť ženou....

S láskou

Mirka
 
 

 

Dátum: 1.7.2017

Komentáre (2):

Orina
Úžasné :-)
6.7.2017 07:58:03
Orina
Užasné :-)
6.7.2017 07:57:24